Mutfak Tezgahı Mermer Fiyatları

Mermer tezgahlar, zarafetin ve lüksün zirvesi olarak kabul edilir. Birçok ev sahibi, mutfaklarını veya banyolarını yeniden şekillendirirken genelde mermer kullanmayı tercih ediyor.
Farklı tezgah seçenekleri arasında seçim yaparken, maliyet önemli bir husustur. Bunun nedeni mermerin granit, kuvarsit ve kuvars gibi alternatiflere göre daha pahalı olmasıdır. Mermer tezgah fiyatları metre başına 1000-1250 TL arasında değişmektedir. Mermer tezgahların maliyetinin tek bir cevabı yok; bunun yerine, maliyetler belirli malzemeye bağlı olarak değişir. Mermerin rengi ve türü dahil olmak üzere çeşitli faktörler kurulum maliyetlerini belirler. Mermerin fiyatı rengine göre değişir; ancak benzer renkler arasında fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Çünkü mermer fiyatları mermerin zemin renginden ve damarlarının yoğunluğundan değerlendirilmektedir. 
Mutfak Tezgahı Mermer Fiyatları değişebilmektedir bunlardan bazıları şunlardır:
Calacatta Mermer Fiyatları

Bu mermer tezgahı en pahalı mermerdir. Bu sebeple diğer mermer tezgahlara göre daha az kullanılmaktadırlar. Calacatta mermer tezgah cesur ve geniş damarlara sahip kontrastı yüksek ve parlak bir beyaz mermerdir. Damarlar da bazen altın tonlarına sahip olabilmektedir. Aynı zamanda İtalya’dan gelmektedir.

Mermer Tezgah Maliyeti

Statuario Mermer Tezgah Maliyeti

Statuario da nadirdir ve genellikle Calacatta'ya benzer şekilde fiyatlandırılır, ancak daha yüksek fiyatlara kadar çıkabilir.
Statuario, parlak beyaz bir arka plana ve büyük gri çizgilere sahip Calacatta mermerine benzer ve altın tonlarına sahip olabilir, ancak genellikle Calacatta kadar çeşitli değildir.

Danby Mermer Tezgah Fiyatları

Danby mermeri Vermont, ABD'dendir ve diğer mermerlere nazaran daha ucuz fiyatlıdır. 
Bu mermer, açık damarlı veya alacalı bir gri ile parlak beyaz bir arka plana sahip olabilir. Damar yapısı da fırçalı veya çizgili desenden farklılık gösterir.

Mutfak Tezgahı Mermer Fiyatları Etkileyen Faktörler

Panel kalınlığı: 2cm paneller 3cm panellerden daha ucuz, 5cm paneller mermer tezgah fiyatlarını oldukça arttırmaktadır. 
Kesikler: Lavabo, musluk, sabunluk ve soba için açılan deliklerin sayısı mermer tezgahı fiyatını artırır. 
Kenar Stilleri: Örneğin karmaşık kompozit kenarlar, kare gibi basit kenar stillerinden daha pahalıdır. 
Dikiş Sayısı: Birden fazla pano gerektiren daha büyük mutfaklar daha fazla dikiş gerektirecektir. Ayrıca, olağandışı mutfak şekilleri daha fazla dikiş gerektirir ve bu da maliyetleri artırabilir. 
İşçilik Maliyetleri: İşçilik maliyetleri, belirli bir kurulumun ne kadar zor veya karmaşık olduğuna uzunluk ve zımparalanacak kenarın türüne bağlı olarak değişecektir.

 

Türkiye’de En Çok Hangi Mermer Çeşitleri İlgi Çekiyor?

  • Çimstone mermer
  • Granit mermer
  • Siyah mermer
  • Traverten mermer
  • Beyaz mermer
  • Vişne mermer
  • Bej mermer

 

hakkımızda
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Cendere Yolu No:72 İstanbul - Türkiye
TELEFON
0212 321 48 48
GSM
0532 226 43 21
1969 yılında Tufanoğlu Mermer adı altında, İstanbul'da Mustafa Tufanoğlu tarafından kurulan Flood Marble, geride kalan zaman içerisinde Türkiye'nin bir çok şehrinde uygulama yapma başarısı göstermiştir.