Mermer Kaplama

Mermerler mimari yapılarda dış cephelerde, teraslarda, iç mekanlarda, hol, mutfak, salon, banyo, merdiven gibi alanlarda kaplama malzemesi olarak kullanılan doğal taşlardır. Ayrıca mermerler güzel aydınlatmaya sahip olan yerlerde mimari ve dekoratif özelliğe sahip olan yapılarda farklı tür işlerin yapılmasında da kullanılabilir. Yapılarda kullanılan mermerler dekorasyon ve mimarı açıdan güzel görünmesi için bulunduğu alana göre güzel renk seçimi yapılmalı ve boyut olarak uyumlu bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Mermer kaplama ince mermer panellerinden yapılan, yapılar için kullanılması tavsiye edilen cephe malzemesidir. Mermerlerin işlenmesi zordur. Mermerler birçok alanda mermer kaplama olarak kullanılabilir. Mermerlerin kullanım alanı geniş olduğu gibi kullanacağınız alanın boyutuna ve tasarımına göre maliyetler farklılık gösterebilir. 
Mermerlerden yapılan kaplamalarda birçok farklı yapı malzemelerinin üzerine kaplanabilir özelliği vardır. Mermer kaplama ekleme şeklinde yapılabilir veya olması gerektiği gibi kaldırmak için bir binanın güçlendirilmesinde de kullanılabilir. 

Mermer kaplama bir binanın dış cephesinde kullanılabilir. Mermer kaplama binanın dış cephesinde güzel şık bir görünüm katacaktır. Mermer kaplamada farklı tonlar seçilebilir. Mermer kaplama binanıza ayrı bir hava katacaktır. Mermer kaplama dış görünüş haricinde binanızı korur. Mermer kaplama olası hava durumlarından dolayı herhangi bir hasarı ilk olarak engeller binanızı korur. Yağmur, kir ve rüzgarı binanıza girmekten korur.

Mermer kaplamalar makalede anlattığımız gibi birden çok kullanım alanları vardır. Mermer kaplama yaptırmadan önce uygulanacağı alanı belirlemeniz gerekir. Mermer kaplama ile özel alanlarınıza şık bir görüntü katabilirsiniz. Işıklandırmalar ile beraber çok farklı işlerde kullanılabilir.  Mermer kaplama güzel görünüm katacaktır. Bu sayede mermer kaplama yapılan alanlarda farklı planlar yapabilirsiniz.

Mermer kaplama yapılmadan önce uygulanacak olan mermer seçilmelidir. Mermer kaplama uygulaması bu iş için eğitim almış ve deneyimli bir ekip tarafından yapılmalıdır. İşlemlerin yapılması ile beraber ekibin beraber koordine bir şekilde çalışması ve sizlere sonucu en kısa sürede sunmaları gerekir. Sizlerde mermer kaplama hakkında daha fazla bilgi almak veya bizlerden en uygun teklifleri almak istiyorsanız iletişim kısmından bilgilerimize ulaşabilir sosyal medya ve telefon numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

En Çok Tercih Edilen Mermer Çeşitleri

  • Çimstone mermer
  • Granit mermer
  • Siyah mermer
  • Traverten mermer
  • Beyaz mermer
  • Vişne mermer
  • Bej mermer

Mermer kaplama için birçok mermer çeşidi bulunmaktadır. 

Daha fazla mermer çeşidi görmek için sitemizdeki koleksiyon kısmına ziyaret edebilir ve mermer çeşitlerini görebilirsiniz.

hakkımızda
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Cendere Yolu No:72 İstanbul - Türkiye
TELEFON
0212 321 48 48
GSM
0532 226 43 21
1969 yılında Tufanoğlu Mermer adı altında, İstanbul'da Mustafa Tufanoğlu tarafından kurulan Flood Marble, geride kalan zaman içerisinde Türkiye'nin bir çok şehrinde uygulama yapma başarısı göstermiştir.